Praktyczne informacje - transfer na lotnisko


Cypr to wyspa,najwygodniej przemieszczać się po niej samochodem. Transport publiczny, miejski czy też międzymiastowy, jest słabo rozwinięty, chociaż w przeciągu ostatnich kilku lat na pewno widać poprawę w tej kwestii.

Istnieją całkiem dobre połączenia autobusowe dwóch cypryjskich lotnisk  największymi miastami. Osoby, które nie  chcą wypożyczać auta podczas wakacji na Cyprze, znajdą w tym poście garść rzetelnych i aktualnych informacji, które pomogą im zaplanować transfery z i na lotniska:

     Po pierwsze, strona internetowa (w 3 językach - angielskim, greckim i rosyjskim), która zawiera wszelkie informacje dotyczące poruszania się po wyspie autobusem: http://www.cyprusbybus.com

     Przewoźnik Limassol Airport Express oferuje transfery z Limassol na lotniska w Larnace i Pafos. Koszt biletu dla dorosłych to 9 euro, a dla dzieci poniżej 12 roku życia 4 euro. Bilety można nabyć w kasie na lotniskach lub u kierowcy. Czas przejazdu z Limassol na oba lotniska to około 45 minut. Główny przystanek znajduje się w centrum przy kościele Agios Georgios Havouzas, a na trasie do Larnaki drugi przystanek mieści się przy hotelu Grand Resort w turystycznej części miasta. Autobus zatrzymuje się pod samymi drzwiami lotniska. Autokary są w miarę nowoczesne, zawsze klimatyzowane i z darmowym dostępem do WiFi. Poniżej wklejam rozkład jazdy (oczywiście trzeba zawsze brać pod uwagę, że to jest Cypr i tutaj nic nigdy nie jest zgodnie z rozkładem co do minuty!).

Limassol - Lotnisko w Larnace

Limassol  - Lotnisko w Pafos

     Drugi przewoźnik Kapanos Airport Shuttle ma w ofercie transfery ze stolicy oraz pomiędzy lotniskami. Cena biletu z Nikozji na lotnisko w Larnace wynosi 8 euro, a czas podróży to około 40 minut.  Natomiast z Nikozji na lotnisko w Pafos oraz z lotniska w Larnace na lotnisko w Pafos bilet kosztuje 15 euro dla dorosłych i  5 euro dla dzieci od 2 do 12 lat, a podróż zajmuje z grubsza 90 minut.


Nikozja – Lotnisko w Larnace


Transfer z i na lotnisko autobusem to na pewno ekonomiczna opcja. Taksówka nie będzie wiele krótsza a na pewno kosztowniejsza – przykładowo za kurs z Limassol na lotnisko w Larnace standardowa cena w dzień to 55 euro a w nocy nawet 70 euro.
Uber na Cyprze nie funkcjonuje.
3 komentarze:

  1. Takie praktyczne informacje o transporcie przydadzą się w tym roku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Od siebie, jeśłi zależy wam na szybkim i komfortowym transferze na lotnisko w Warszawie, polecam skorzystać z oferty firmy VIP limuzyny. Ja korzystam z ich usług zawsze jak jestem w Stolicy i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Na prawdę jest to firma godna polecenia

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkim osobom zainteresowanym tematem mogę polecić stronę https://sbs.szczecin.pl , na której znajdziecie usługi profesjonalnej firmy, która zajmuje się transportem pojedynczych osób oraz grup. Jest to firma, z której usług korzystałem niejednokrotnie i nigdy nie było problemów.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Lemessoss , Blogger