Bezprecedensowy Arab Idol

Kilka dni temu odbył się finał programu Arab Idol. Była to już kolejna edycja tego konkursu dla utalentowanych młodych ludzi pochodzących z krajów arabskich. W samym show nie ma nic nadzwyczajnego, jednak po ogłoszeniu zwycięzcy zrobiła się ogromna wrzawa w międzynarodowych mediach.

Zwycięzcą Arab Idol został 23 letni Palestyńczyk –Muhamad Assaf, który na codzień studiuje i zarabia na życie śpiewaniem na weselach. Jego niesamowity głos nie tylko ujął jury progaramu, które nadało mu przydomek RAKIETA, ale również miliony widzów, a zwłaszcza jego rodaków. Więcej szczegółów możecie poczytać TUTAJ.

 


Zaraz po ogłoszeniu zwycięstwa młodego Palestyńczyka pokazywane były ujęcia z terytorium Palestyny, gdzie setki tysięcy ludzi tańczyło z radości na ulicach. Nigdy jeszcze żaden mieszkaniec Palestyny nie odniósł takiego spektakularnego sukcesu. Assaf, który wychował się w obozie dla uchodźców został natychmiastowo nominowany honorowym ambasadorem UN, a także prezydent Terytorium  Palestyńskiego nadał mu status dyplomaty. Mohamed nagle został okrzyknięty bohaterem narodowym. Czegoś takiego żadne media jeszcze nie widziały! Szał i euforia oraz niezwykła duma Palestyny.

 

Powiem szczerze, że oglądnęłam kilka odcinków Idola i wykonania Assafa  zawsze wywoływały ciarki na ciele, a po ogłoszeniu wyników, widząc jego reakcje, jego rodziny i jego rodaków, ja również się wzruszyłam... Z resztą zachęcam Was do posłuchania kilku piosenek, ponieważ arabska muzyka jest na prawdę niesamowita:

Życzę temu skromnemu chłopcu, który wiele w życiu przeszedł jak najlepiej. Mam nadzieje, że jego kariera będzie się rozwijać w dobrym kierunku. Wiele osób złożyło teraz na jego barki sporo oczekiwań, oby im sprostał i oby godnie reprezentował swój naród.

1 komentarz:

  1. ale ma piękny głos! super, niech się Palestyna cieszy, bo ma z kogo :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Lemessoss , Blogger