Luty na Cyprze


Wymyśliłam kolejną serię na moim blogu - co miesiąc będzie pojawiał się post, na temat tego, co aktualnie można ciekawego zrobić/zobaczyć na wyspie Afrodyty. Mam nadzieję, że takie informacje okażą się przydatne dla osób wybierających się na wakacje w różnych porach roku , a może i przekonają Was do wybrania się na Cypr.

 
Niektóre dni w lutym mogą być wyjątkowo ciepłe wskazując na to, że wiosna się zbliża. Ale nadal mamy zimę. Luty jest jednym z najzimniejszych miesięcy na Cyprze. Czasem popada deszcz, choć na ogół mniej niż w grudniu i styczniu. Maksymalna średnia temperatura w ciągu dnia jest prawie taka sama, jak w styczniu 16 ° C / 18 ° C. Wieczory i noce są chłodniejsze 8° C/ 12° C.


flickr.com
 
Łagodne warunki pogodowe w ostatnim miesiącu zimowym sprzyjają zwiedzaniu okolic. Luty to czas, kiedy drzewa migdałowe zaczynają kwitnąć, a pola i łąki stają się zielone. Pod koniec zimy/wczesną wiosną kwitniące migdałowce to  jeden z najbardziej spektakularnych widoków.  Aby zobaczyć przepięknie różowo ukwiecone drzewa, należy udać się do jednej z dolin, na przykład w pobliże Yioulou, Pafos, lub odwiedzić jedną z górskich wiosek, takich jak te w obszarze Pitsylia na wschodnich zboczach góry Troodos. 

9 komentarzy:

 1. Bajka....chyba nic więcej nie trzeba dodawać:)
  Ale ja Ci zazdroszczę!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. chciałabym żeby w polsce były takie temperatury w zime :D zakochałam się w tym kwitnącym migdałowcu! przepiękny widok.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym przeteleportować się teraz na Cypr;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak cudownie, ja chcę wiosnę... Dzisiaj rano jak stałam wyjrzałam prze za okno a tu śnieg...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem jak Cypr wygląda, gdy nie jest skąpany słońcem. Ostatnio byłam tam jakieś 13 lat temu i był ciągły upał :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na razie nie ma upałów , temp. max 20 stopni, no ale nie ma co narzekać, upały przyjda niebawem.... A poza tym ja lubie jak tu czasem jest zachmurzone niebo, pada, wieje - jest dosyc mrocznie i wszelkie zjawiska pogodowe są nasilone. Szczególnie morze wzburzone, ciemne i grożne jest niezwykle fascynujące!

  OdpowiedzUsuń
 7. mmm... kwitnace migdalowce :) marzenie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Zazdroszczę takiej wiosennej zimy!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Lemessoss , Blogger