Jak daleko można się posunąć w żartach?

Najpopularniejszym programem arabskiego kanału MBC jest obecnie show z ukrytą kamerą, coś w stylu  naszego „Mamy Cię” lub amerykańskiego „You got punked”. Gospodarz to znany egipski aktor i prezenter Ramez Galal. Słynie on zwłaszcza z cyklicznie przygotowywanych na okres Ramadanu programów. Co rok są one coraz bardziej szokujące. Najnowsze show o nazwie Ramez Wakil el-Gaw bazuje na wkręcaniu gwiazd w katastrofę samolotową...  
Scenarusz pokrótce wygląda następująco:
Gwiazda zostaje zaproszony na uroczystości otwarcia hotelu w Dubai. Po oficjalnej ceremonii udaje się do niewielkiego samolotu na podniebną wycieczkę. Zamaskowany Ramez Galal siedzi obok znanej osoby w samolocie i od początku uprzykrza jej życie – rozpala śmierdzący zapach, kaszle, wylewa wodę. Po czym nagle silnik samolotu się zatrzymuje, maszyna szybuje w dół, a  pilot nakazuje skakać ze spadochronem. Otwierana jest klapa samolotu i podstawiony profesjonalny skoczek rzuca się w dół. Cała sytuacja jest zazwyczaj traumatyczna, a wkręcane sławy trzęsą się z nerwów, krzycza w panice, modlą się, wymiotują lub mdleją. Po kilkunastu minutach samolot ląduje bezpiecznie na pasie startowym, a autor programu ściąga maskę i wyjaśnia celebrycie , że to wszystko było żartem. Większość osób rzuca się na niego z pięściami, przeklina, pluje na niego... no ale w końcu dają się udobruchać i program kończy się pozytywnie.
Jak do tej pory tylko jeden aktor rozkminił, że to ukryta kamera. Większość zaproszonych osób myślało, że zginą w katastrofie samolotowej.

Większość zaproszonych celebrytów to znani w krajach arabskich aktorzy i piosenkarze, ale pojawił się też odcinek z Paris Hilton, którego fragmenty możecie zobaczyć poniżej. Jeżeli można wierzyć plotkom, to hotelowa dziedziczka podała twórców programu do sądu i żąda odszkodowania za poniesione straty moralne....
Co sądzicie o tego typu programie rozrywkowym?

 

7 komentarzy:

 1. podobno wzięła grubą za to kasę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba kazda z osob, ktora zgodzila sie na publikacje swojego wizerunku w tym programie zostala sowicie wynagordzona.
   Istnieja tez pogloski, ze wszystko jest z gory ustawione...

   Usuń
 2. Przegięcie. Zdecydowanie przegięcie. U nas te wszystkie gagi jeszcze trzymają jakiś poziom (choć bywają często po prostu mało śmieszne), ale pamiętam odcinek Mamy cię! Szymona Majewskiego sprzed lat, w którym wkręcali Grzegorza Markowskiego. Na jego oczach doszło do jakiegoś strasznego wypadku (auto wpadło do wody, czy coś? rzekomo z kimś znajomym w środku). Przeżył to niesamowicie. Nie rozśmieszyło mnie to wtedy, współczułam mu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ten program rowniez nie bawi, sam pomysl robienia zartu z katastrofy samolotowej jest absurdalny I oburzajacy. Ale mam znajomych, ktorzy uwazaja, ze show jest swietne. Roznice kulturowe uwidaczniaja sie tez w poczuciu humoru.

   Usuń
 3. Ciężko to skomentować. Nie wybaczyłabym nikomu takiej "wkrętki" do końca życia. Swoją drogą, czy twórcy programu nie boją się, że ktoś im kiedyś zejdzie na zawał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jednym odciku pojawila sie kobieta w bardzo zaawansowanej ciazy... Na szczescie tworcy program sie zreflektowali I nie pociagneli zartu, bo bylo to zbyt niebezpieczne.

   Usuń

Copyright © 2014 Lemessoss , Blogger