Inspiracje początku lata

Witajcie!

Powracam na bloga po dłuższej przerwie, spowodowanej dużą zmianą w życiu zawodowym.
Na pewno opowiem o tym więcej, możecie się spodziewać postu na temat poszukiwania pracy na Cyprze oraz dużo publikacji związanych z podróżami. Mam również w zanadrzu kilka ciekawych tematów dotyczących wyspy, tego jak Cypr się rozwija i wiele praktycznych wskazówek dla osób planujących wakacje, ale dziś na rozgrzewkę kilka inspiracji z minionych miesięcy. 


DO OGLĄDNIĘCIA: 3 filmy nominowane do Oskara w tym roku (wg każdy z nich lepszy od Lala Land...) oraz świetny serial

Hidden Fugures (Ukryte działania) - Niesamowita, a oparta na faktach historia trzech błyskotliwych afroamerykanek, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, przyczyniły się do wysłania w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna. Cudne kostiumy i scenografia oraz najwyższej klasy gra aktorska, sprawiają że jest to mój tegoroczny filmowy faworyt.


Lion (Droga do domu) - kolejna prawdziwa historia (w końcu to życie pisze najlepsze scenariusze), o kilkuletnim chłopcu, który przez przypadek znajduje się tysiące kilomerów od swojej małej indyjskiej wioski a po wielu perypetiach zostaje adoptowany przez parę z Australii. Po 25 latach w szczęściu i dostatku i postanawia odnaleźć zapomniany w Indiach dom i rodzinę. Film jest przepięknie zrealizowany, a w kwestii fabularnej niezwykle przejmujący i ciężko się nie wzruszyć śledząc losy głównego bohatera. 


Hacksaw Ridge (Przełęcz ocalonych)  - wyreżyserowany przez Mela Gibsona dramat wojenny opowiadający o wydarzeniach podczas krwawej bitwy o Okinawę. Główny bohater to amerykański sanitariusz, który mimo iż sam zgłosił się do armii, to od początku odmawiał używania broni i otwarcie deklarował, że z powodów religijnych nie zamierza zabijać wrogów. Czy udało mu się przetrwać na polu bitwy??? Musicie przekonać się sami!


Billions - serial, który jest mieszanką Wilka z Wall Street i House of Cards. Świat wielkiej polityki, jeszcze większych finansów, a przede wszystkim starcie tytułowego miliardera zarządzającego funduszem hedgingowym oraz prokuratora federalnego, czyli dwóch silnych i przebiegłych osobowości z nieposkromionym ego, usiłujących przechytrzyć przeciwnika, których łączy postać kobiety. Polecam wszystkim, nie tylko osobom związanym na codzień z finansami.DO PRZECZYTANIA: idealne do zabrania na wakacje kryminały

Wołanie kukułki -  powieść autorstwa J. K. Rowling napisana pod pseudonimem Robert Galbraith. Fabuła książki jest typowa, czyli mamy przestępstwo, detektywa i śledztwo, ale to właśnie niesztampowa postać detektywa - Cormorana  Strika, którego poznajemy podczas życiowego dołka, i dopingujemy go nie tylko w trakcie rozwiązywania zagadki zabójstwa słynnej modelki, ale i w sprawach osobistych, sprawia, że powieść czyta się z przyjemnością.  

Pochłaniacz - Moje pierwsze spotkanie z niezwykle popularną polską pisarką Katarzyną Bonda. Akcja toczy się na kilku poziomach, rozpoczyna ją zbrodnia popełniona w 1993 roku, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie para nastolatków, po czym przenosimy się do roku 2013 i razem z profilerką Saszą Załuską staramy się rozwikłać zagadkę zabójstwa słynnego piosenkarza. Mamy tu mafię, księdza, piramidę finansową, skorumpowanych policjantów i sędziów, spotkania klubu AA oraz ciekawe wątki dotyczące działalności władz Polski po transformacji. 


DO ŚLEDZENIA: klikajcie w linki :)

kompleks wypoczynkowy - blog, którego autorka ma niepowtarzalny styl! Proza życia emigrantki, czasem poruszane większe lub mniejsze problemy i egzystencjalne przemyślenia, podane w takiej formie, że trudno  powstrzymać się przed wybuchami niekontrolowanego śmiechu. 

ahududuk - instagramowe konto Agaty, blogerki mieszkającej w tureckiej miejscowości wypoczynkowej Alanya. Znajdziecie tam nie tylko zachwycające fotki, ale przede wszystkim polecam jej instastories, z codzienną porcją nowych tureckich słówek, podanych w bardzo ciekawej formie. NA TELEFON: fajne opcje dla zabicia nudy w kolejce lub podróży

94% - gra w skojarzenia, która funkcjonuje offline. Na każdym poziomie są trzy etapy - dwa słowne, jeden obrazkowy, z zadaniami w  stylu: 6 wyrazów kojarzących sie ze słowem KOT, albo filmy, w których zagrał Johnny Deep itp. Gra jest po angielsku, więc jednocześnie ćwiczy się słownictwo. Wydaje się być łatwa, ale według mnie to świetna gimnastyka dla szarych komórek.

Drops - aplikacja do nauki języków obcych. Można wybierać od najpopularniejszych języków takich jak francuski, hiszpański czy niemiecki, po bardziej orientalne typu koreański czy japoński. Ja obecnie uczę się arabskiego. Dużo powtórzeń i nieskomplikowanych ćwiczeń, a wszystko w przyjemnej graficznie formie.Podzielcie się w komentarzach waszymi inspiracjami, a zwłaszcza wciągającymi lekturami, idealnymi na wielogodzinne podróże samolotem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Lemessoss , Blogger