Smutek z Plotkarą Polki na Cyprze odwiedzają

W ramach kolejnego projektu organizowanego przez Klub Polki na Obczyźnie, w zeszłym tygodniu odwiedzili mnie specjalni goście.
 
Smutek i Plotkara, to dwie urocze postacie z  realizowanego przez pana Zbyszka Stanisławskiego filmu animowanego pt „Planeta Wyobraźni”. Żeby więcej dowiedzieć się o fantastycznej inicjatywie naszego Klubu odsyłam TUTAJ, gdzie wszystko jest dokładnie opisane. W telegraficznym skrócie chodzi o to, że szydełkowi bohaterowie wysłani zostali w podróż dookoła świata, a uczestniczki projektu dokumentują ich wizytę na blogu.
 
Zanim pączusiowaty Smutek i Plotkara z wiecznie rozbieganymi oczami wylądowali na wyspie Afrodyty, odwiedzili kilka włoskich miast oraz Słowenię. Droga na Cypr była długa i męcząca, więc nie chciałam ich za bardzo torturować zwiedzaniem. Mimo wszystko udało im się zobaczyć centrum Limassol, odwiedzić średniowieczny zamek króla Artura, przespacerować słynną promenadą Molos, a na zakończenie wizyty pozwoliłam im wybyczyć się na plaży.
  
 
 

 
 
Czas spędzony w Limassol minął  gościom bardzo przyjemnie lecz wszystko co miłe szybko się kończy... Z naładowanymi cypryjskim słońcem bateriami, ruszyli w dalszą drogę pełną przygód.

 

3 komentarze:

Copyright © 2014 Lemessoss , Blogger